Derki dla konia i ich rodzaje 0
Derki dla konia i ich rodzaje

Derka jest rodzajem okrycia wierzchniego dla konia, który zakłada się na jego grzbiet i zad. Derka pełni dla konia funkcję ochronną. W zależności od pory roku, możemy znaleźć derki wykonane z rozmaitych materiałów i o różnych grubościach.

czytaj całość »
Podstawowe wyposażenie stajni konia 0
Podstawowe wyposażenie stajni konia

Jeśli jesteśmy właścicielem konia, musimy zdać sobie sprawę z tego, że to naprawdę ogromny obowiązek i spore wydatki. W pierwszej kolejności, nasza uwaga koncentruje się na wyposażeniu konia w odpowiedni czaprak, derkę i inne niezbędne dla niego akcesoria.

czytaj całość »
Czy warto kupić bregginsy zamiast zwykłych bryczesów? 0
Czy warto kupić bregginsy zamiast zwykłych bryczesów?

Branża jeździecka stale się rozwija jedźcy mają do wyboru całą masę asortymentu jeździeckiego, co za tym idzie wybór odpowiedniego sprzętu jest coraz trudniejszy. Producenci idąc z duchem czasu, unowocześniają znane juz nam rozwiązania. Z tego powodu w ostatnich miesiącach koniarze stanęli przed zapytaniem, wybrać klasyczne bryczesy czy bregginsy?

czytaj całość »
Ile kosztuje zakup i utrzymanie konia? 0
Ile kosztuje zakup i utrzymanie konia?

Bardzo duża grupa osób marzy o posiadaniu własnego konia. Decydując się na jego zakup, powinniśmy być jednak świadomi, że na samym zakupie, koszty się nie kończą. To jedynie wierzchołek góry wydatków, któremu będziemy musieli sprostać.

czytaj całość »
Co to jest czaprak? 0
Co to jest czaprak?

Czaprak jest nieodłącznym i jednym z ważniejszych elementów wyposażenia każdego konia. Jego zadaniem jest wypełnienie przestrzeni znajdującej się pomiędzy siodłem, a skórą wierzchowca.

czytaj całość »
Co to jest derka? 0
Co to jest derka?

Każdy właściciel konia musi o niego zadbać i rozeznać się w tym co jest potrzebne i co należy kupić, aby pielęgnacja zwierzęcia przebiegała właściwie.

czytaj całość »
Popularni producenci sprzętu jeździeckiego 0
Popularni producenci sprzętu jeździeckiego

Jazda konna należy niewątpliwie do jednych z najpopularniejszych sportów. Niezależnie od tego, czy trenujemy profesjonalną jazdę konną, czy jest to dla nas sposób na spędzenie swojego wolnego czasu, poświęcenie się pasji, powinniśmy pamiętać i zadbać o odpowiednie wyposażenie sprzętu nie tylko dla naszego konia, ale także dla nas samych.

czytaj całość »
Przysmaki dla konia - zdrowe smakołyki dla konia 0
Przysmaki dla konia - zdrowe smakołyki dla konia

Nie od dziś wiadomo, że konie są wielkimi smakoszami. Przychodzenie do stajni z pustymi rękoma na pewno rozczarowuje wierzchowca, który liczy na różnorodne przysmaki. Trzeba jednak wiedzieć, że przewód pokarmowy koni jest naprawdę bardzo wrażliwy i skomplikowany.

czytaj całość »
Ranking skrzynek na szczotki - jakie skrzynki jeździeckie kupić? 0
Ranking skrzynek na szczotki - jakie skrzynki jeździeckie kupić?

Każdy posiadacz konia wie, że aby wierzchowiec miał miękką i lśniącą sierść, konieczna jest jego regularna pielęgnacja. Do czyszczenia konia należy podchodzić odpowiedzialnie. Powinniśmy zaopatrzyć się w różnego rodzaju akcesoria, które umożliwią i ułatwią nam wykonywanie codziennej pielęgnacji. Czyszczenie konia możliwe jest za pomocą specjalnych szczotek.

czytaj całość »
Ranking bryczesów konkursowych - jakie bryczesy kupić na konkurs? 0
Ranking bryczesów konkursowych - jakie bryczesy kupić na konkurs?

Bryczesy to nieodłączny i obowiązkowy element każdego stroju jeździeckiego. Na rynku możemy zauważyć rywalizację wielu producentów, prześcigających się w tworzeniu coraz to nowszych modeli bryczesów. Kolor, krój czy zastosowane materiały - podczas poszukiwań idealnych bryczesów, na każdy szczegół zwracamy swoją uwagę by zakup okazał się trafny w 100%.

czytaj całość »
Ranking ogłowi dla konia - Jakie ogłowie wybrać? 0
Ranking ogłowi dla konia - Jakie ogłowie wybrać?

Ogłowie należy do bardzo cennego wyposażenia sprzętu jeździeckiego podczas jazdy na każdym koniu. Dlaczego ogłowie jest aż tak istotne? Ponieważ w skuteczny sposób wywiera nacisk na język, podniebienie, kąty pyska, kość nosową, a także na bezzębną część żuchwy.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl