Jak jazda konna wpływa na sylwetkę? 0
Jak jazda konna wpływa na sylwetkę?

Jazda konna to bez wątpienia bardzo szlachetny i ostatnimi czasy coraz bardziej popularny sport. Mimo, iż nauka jazdy na koniu nie jest tania, to fanów tej dyscypliny nie brakuje. Stadniny koni, szkółki jeździeckie przeżywają prawdziwe oblężenia, a na zajęcia z jazdy konnej zapisują się osoby w każdym wieku. Dlaczego coraz chętniej decydujemy się na jazdę konno? Głównie jest to zasługa koni, które sprawiają wrażenie bardzo przyjaznych zwierząt, dlatego też chcemy z nimi spędzać wiele czasu. To nie jedyne atuty tego zajęcia. Jazda konna niesie za sobą wiele korzyści, a mianowicie chodzi o prozdrowotny wpływ na sylwetkę oraz cały nasz organizm. Jazda konna nie tylko pozwala wymodelować figurę, ale także zrzucić zbędne kilogramy i pracować nad prawidłową postawą.

Jak jazda konna wpływa na sylwetkę?

Jazda konna ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. W głównej mierze, podkreśla się korzystny wpływ na kształtowanie sylwetki oraz prawidłowej postawy ciała. W następnej kolejności wymienia się aktywizowanie wszystkich partii mięśni, a przez to ich rozwój, a także poprawę samopoczucia i stanu umysłu. Podczas jazdy konnej następuje wzmożone wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Nic więc dziwnego, że po zakończonej jeździe mamy świetny humor. Warto wiedzieć, że w czasie godzinnego treningu możemy spalić od 300 do 600 kalorii. Oczywiście, to ile spalimy kalorii, zależy od stopnia naszych umiejętności, zaawansowania, a także od intensywności jazdy na koniu. Nie zapominajmy o dodatkowych kaloriach, które spalamy w stajni, w trakcie przygotowania do jazdy i po jej zakończeniu.

Jak jazda konna wpływa na prawidłową postawę?

Wiele osób myśli, że w jeździe konno wystarczy tylko usiąść na koniu i wszystko pójdzie gładko. Jazda konna, co prawda może wydawać się prostym zajęciem, jednak rzeczywistość jest zupełnie inna. To bardzo wymagający sport, w którym należy pamiętać, że ważna jest nie tylko technika i koordynacja ruchowa, ale także odpowiednia postawa. Wszystkie te elementy są równie istotne i bez nich, absolutnie nie ma mowy o prawidłowej jeździe na koniu. Połączone z odpowiednią współpracą z koniem, powodują naprawdę silną pracę mięśni. Podczas jazdy na koniu, koncentrujemy się na utrzymaniu równowagi i odpowiedniego rytmu jazdy, kompletnie zapominając o roli mięśni. To wszystko sprawia, że nie dość, że modelujemy mięśnie, to dodatkowo przyzwyczajamy się do utrzymywania poprawnej postawy i przestajemy się garbić.

Jakie mięśnie pracują podczas jazdy konnej?

Jazda konno sprawia, że pracuje nasze całe ciało. Współpracując z koniem, do naszych zadań należy dostosowanie się do jego tempa, dlatego też ciało wykonuje delikatne i regularne ruchy. Dzięki temu, nasze ciało się rozluźnia i mobilizuje do pracy. W jeździe konno, największą pracę wykonują mięśnie ud, łydek i pośladków, a więc dolne partie ciała. Ich systematyczne napinanie się i rozluźnianie podczas jazdy powoduje, że wykonują dużą pracę, pozytywnie wpływając na ich wygląd. Dodatkowo, zadaniem naszych łydek jest przytrzymywanie się konia, co w konsekwencji przyczynia się do ich jędrności i atrakcyjnego wyglądu. Jeśli obierzemy i przyswoimy prawidłową technikę jazdy na koniu, to nasze górne partie ciała również będą poddane pracy. Jazda konna ma bardzo ważną zaletę, a mianowicie pomoc w utrzymywaniu prawidłowej postawy ciała. Śmiało możemy powiedzieć, że jazda konna to droga w kierunku osiągnięcia idealnej sylwetki, jednak warto pamiętać, że zalet tego sportu jest jeszcze więcej.

Jak jazda konna wpływa na zdrowie?

Jazda konna ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie. Bardzo dobrze oddziałuje na układ krążenia, jak również na układ oddechowy. Jazda konna minimalizuje ryzyko depresji, a także przywraca do równowagi psychicznej i emocjonalnej. Konie są zwierzętami wiernymi i uczciwymi. Pozwalają na wyciszenie i relaks po ciężkim dniu. Należy również pamiętać, że konie są wykorzystywane w hipoterapii. To terapia psychologiczno – ruchowa, która jest przeznaczona dla osób niepełnosprawnych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl